Odpady z salonów kosmetycznych / tatuażu

Odpady medyczne w salonach kosmetycznych, studiach tatuażu.

Do odpadów medycznych zalicza się również część odpadów powstających w zakładach fryzjerskich, salonach kosmetycznych oraz studiach tatuażu. Prowadząc salon kosmetyczny, fryzjerski czy studio tatuażu nie wykonuje się w nich świadczeń zdrowotnych, w związku z czym wiele osób prowadzących tego typu działalność uważa, że utylizacja odpadów medycznych go nie dotyczy. Nic bardziej mylnego.

Rzeczywiście w takich gabinetach nie wykonuje się świadczeń zdrowotnych, jednak wytwarzane są w nich odpady niebezpieczne z grupy H9 – zakaźne. Te odpady, szczególnie igły zawierają drobnoustroje chorobotwórcze lub ich toksyny, o których wiadomo lub do których istnieją wiarygodne podstawy do przyjęcia, że wywołują choroby u ludzi i zwierząt. W rezultacie w gabinecie kosmetycznym, fryzjerskim czy w studio tatuażu w wyniku niektórych zabiegów, wytwarzane są odpady o kodzie 18 01 03*.

Serdecznie zapraszamy do współpracy wszystkie studia tatuażu, gabinety kosmetyczne i fryzjerskie, które szukają sprawdzonej i doświadczonej firmy w zakresie odbioru odpadów medycznych.

Rozpoczynając współpracę z nami, możecie być Państwo spokojni o dokumentację dotyczącą prawidłowego odbioru odpadów medycznych i tym samym sprawniej i bez stresu przechodzić kontrole SANEPID-u. Dodatkowo proponujemy wsparcie w postaci szkoleń z zakresu prowadzenie ewidencji i rocznych zeznań do Marszałka, więcej szczegółów w zakładce SZKOLENIA.

Jeśli jesteś zainteresowany współpracą, zadzwoń: 696 850 900 lub napisz kontakt@palmedica.pl

Aby przygotować ofertę będziemy potrzebować: